Corona vírus dorazil do Budmeríc

V obci Budmerice máme spolu 4 pozitívne prípady. Všetci sú z jednej rodiny. Podľa informácií z krízového štábu je rodina na pozorovaní v nemocnici.

Žena, domáca izolácia, Budmerice, kontakt s COVID-19
Muž, domáca izolácia, Budmerice, kontakt s COVID-19
Žena (dieťa), domáca izolácia, Budmerice, kontakt s COVID-19

zdroj: domov.sme.sk

Podľa neoverených informácií hospitalizovaný muž nakazený koronavírusom nemusel byť prvou nakazenou osobou, ktorá sa vyskytovala v obci Budmerice. Z dôvodu, že úrad verejného zdravotníctva poskytuje len informácie o trvalom pobyte nakazených osôb, nie je jednoduché overiť, kde sa osoby nakazené koronavírusom rozhodli absolvovať karanténu.
Nakoľko ešte minulý týždeň bolo možné vidieť v miestnej samoobsluhe mamičky, ktorých deti veselo obchytávali tovar a potom dostali do tých rúk čerstvé pečivo, odporúčame týmto mamičkám, ktoré sa rozhodli „budovať prirodzenú imunitu“ svojich detí, aby sa vyhli kontaktu s ich starými rodičmi.

utorok 17. 3. 2020

Podľa portálu topky.sk nakazený muž z okresu Pezinok pochádza z Budmeríc. Obecný rozhlas v utorok podvečer túto informáciu potvrdil. Obec Budmerice vyzýva občanov k zodpovednému prístupu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu, že bol v obci Budmerice potvrdený prvý prípad nakazenia koronavírusom COVID19, starosta a krízový štáb obce, vyzýva a prosí všetkých občanov, najmä seniorov, aby nepodceňovali situáciu a zdržiavali sa vo svojich domovoch, dôsledne dodržiavali hygienu a nosili rúška. Hlavne starší ľudia by sa mali vyhýbať zbytočnému kontaktu s ďalšími osobami.

Seniori, ktorí nemajú žiadnych rodinných príslušníkov, ani nikoho, kto by im zabezpečil nákup potravín, drogérie či liekov, môžu sa obrátiť na pracovníkov obce na tel. číslach: 0907 573 213, 0907 571 361.

Obzvlášť opatrní by mali byť ľudia s cukrovkou, ako aj ľudia užívajúci lieky na vysoký tlak. Podľa posledných štúdií práve u nich by sa mal objavovať zvýšený výskyt receptoru ACE2, ktorý pomáha rýchlemu priebehu infekcie.

„Ide o 35-ročného muža z okresu Pezinok, ktorý mal cestovateľskú anamnézu a klinické príznaky (kašeľ, teplota) ochorenia. Z dôvodu, že sa mu zhoršil zdravotný stav, bola doporučená hospitalizácia v Univerzitnej nemocnici Bratislava,“ uviedla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, Katarína Nosálová.

mypezinok.sme.sk

pondelok 16. 3. 2020

„Bližšie informácie o nakazenom budeme vedieť poskytnúť až zajtra, keď začneme s epidemiologickým šetrením prípadu,“ uviedla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave, Katarína Nosálová.

mypezinok.sme.sk

Zajtra nezabudnite na rúška a možno by nebolo od veci používať v samoobsluhe aj hygienické rukavice.