Menu
Obec Doľany
ObecDoľany

Novoročný príhovor 2024

Novoročný príhovor 2024 1

Milí spoluobčania,
tam, kde sa niečo končí, je momentom, kde sa opäť niečo nové začína. Dnes stojíme na prahu nového roka 2024 a teraz je len na nás, ako sa rozhodneme, aby sme tou správnou nohou vykročili vpred. Nemusíme mať prehnané a veľké predsavzatia, či očakávania.

Nechajme čas plynúť a žime a konajme tak, aby sme boli my a všetci vôkol nás čo najviac spokojní.

Zvykli sme si hovoriť, že Nový rok sa spája s predsavzatiami, novými plánmi a cieľmi, ktoré by sme chceli docieliť v každej oblasti života. Áno, hľadáme čas a miesto, kde by sme mohli takpovediac začať od znova. Nový rok sa týmto časom, i miestom stal. Taktiež je aj časom hodnotenia toho čo sme prežili a vykonali v predošlom období, predošlom roku.

Život každého človeka je prepletený neočakávanými situáciami a každého z nás určite zasiahli dni dobré, radostné a veselé. Na strane druhej sú to aj tie menej šťastné, dokonca smutné. Touto cestou vyjadrujem povzbudenie, aby sme mali v novom roku viac pochopenia pre potreby druhých, aby sme nešetrili úsmevom, pekným slovom a aby sme každý rozdávali radosť vôkol nás. Sú to na prvý pohľad maličkosti, ktoré však dokážu hýbať svetom.

Nezabúdajme preto, že svet sa z takýchto maličkostí skladá a keď tie maličkosti postupne spojíme do celku, zistíme, že vznikla veľká vec. Tešme sa z maličkostí a potom budeme šťastní. Neočakávajme iba veľké veci, pretože správna a dokonalá cesta spočíva v postupnom budovaní a zväčšovaní malých vecí.

Z pohľadu obce si prajem, aby aj nasledujúci rok bol rokom budovania a zveľaďovania našej obce. Čakajú nás ďalšie výzvy, no i nástrahy, s ktorými sa musíme popasovať. Iba spoločnými silami budeme napredovať a posúvať sa vpred. Musím však podotknúť, že všetko v rámci možností, ktoré máme.

Čaká nás rekonštrukcia kuchyne kultúrneho domu a rekonštrukcia elektroinštalácie kalvárie a snáď sa nám podarí získať dotáciu a opraviť strechu na Palkovičovom dome a verím, že sa podaria vybudovať aj toalety pri kostole a obnoviť multifunkčné ihrisko. Samozrejme okrem týchto projektov budeme pracovať aj na "maličkostiach", z ktorých postupne môžu vzniknúť veľké veci, a preto začneme s prípravou projektovej dokumentácie na veľkú obnovu ZŠ, realizačný projekt na vybudovanie kanalizácie a ČOV v Doľanoch, vybavenie stavebného povolenia a získania finančných prostriedkov na chodník na Dlhovskej a iné dôležité a menej dôležité činnosti.

Verím, že rok 2024 bude opäť o kúsok lepší ako ten predchádzajúci. Spoločne s poslancami OZ sa budeme usilovať o to, aby rozhodnutia, ktoré urobíme, boli správne, zodpovedné a spravodlivé. Verím, že sa nám spoločne bude dariť napĺňať všetky predsavzatia, stanovené ciele a spoločne tak prispejeme k rozvoju našej obce.

Do Nového roka 2024 prajem a želám všetkým nech máme voči sebe navzájom slušnosť, prajnosť a ohľaduplnosť. Prajem Vám v novom roku, aby to bol rok plný správnych rozhodnutí, radostných stretnutí a prajem veľa energie a elánu do každého dňa. Všetkým prajem veľmi veľa lásky, radosti, šťastia, síl a hlavne to najdôležitejšie v živote každého z nás, a to, pevné zdravie Vám a Vašim rodinám.

S úctou

Katarína Guldanová, starostka obce

Dátum vloženia: 29. 12. 2023 11:37
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 12. 2023 11:44
Autor: Správca Webu

Obec

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1
1
2
1
3
1
4
1
5
2
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
16
1
17
1
18
2
19
1
20
2
21
3
22
1
23
1
24
1
25
1
26
1
27
1
28
1
29
1
30
1
31
1
1
1
2
1
3
1
4
1

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Obec Doľany


hore